| TaZZzy a întrebat:

Cam de o lună mi-a apărut un hemoroid extern, am fost la medic chirurg.Mi-a oferit crema Procto Glyvanol. După ce am folosit cam 2 tuburi de cremă și-a pierdut din dimensiuni, acum se mai simte foarte putin la atingere. Vreau să precizez că mi-a aparut din cauza unui exercitiu fizic care mi-a pus presiune pe intestine..am fost si cam constipat atunci. In toata aceasta perioada nu am avut absolut nici un simptom, nici mâncărime/durere sau sângerare, doar a fost prezent acolo, era de culoarea pielii si nedureros la atingere(la inceput era cam tare după s-a inmuiat). In tota perioada tratamentului am facut efort normal.(nu supra-omenesc ca inainte) dar nu a crescut sau sa imi cauzeze probleme (doar s-a micsorat). Credeti ca mai are rost să folosesc acea cremă? Am stat si o saptamana fara crema dar el incontinuu se micsora.Am 19 ani, sunt baiat! va multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu numai cremă. Schimbă alimentația, găsești sfaturi pe prietenul Google, dacă cauți hemoroizi.