| Fuegooo a întrebat:

Cautam informatii despre aparatele dentare (pret etc.) si din cate am vazut pretul depinde de "gravitatea ordinei" dintilor. Nu am dintii deloc strambi, dar dentisul mi-a recomandat un aparat dentar care iti trage partea dentara de jos inspre limba, iar cea de sus o impinge, daca intelegetihappy n-am mai auzit de asa ceva, doar de aparate care iti indreapta dintii, doar ca muscatura mea nu e chiar "perfecta" si cu timpul suport consecintele daca nu iau masuri. Deci, vreau sa aflu pretul unui aparat care doar iti alineaza dintii, nu stiu...pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aparatul dentar asta și urmărește, o corecție dentinară, prin formarea axului și alinierea lor pe alveola dentară.
Pleacă de la 500 ron.
Mergi la un medic specialist ortodont.
Pa, pa.