| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie cat de sigure sunt transplanturiile de inima? Si daca sunt firme/persoane/site-uri orice ce te poate ajuta cu banii pentru operatii daca nu iti permitii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Treaba cu transplantul e interesanta: costa scump, nu exista donatori, insa exista cateva fundatii care te pot ajuta insa cazul trebuie sa prezinte interes, altfel... Daca chiar ai nevoie de asa ceva, iti recomand clinicile din strainatate unde trimiti cazul si astepti sa vezi de-l accepta cineva. Uneori primesti imediat raspuns, alteori ai mult de asteptat fiindca inima nu prea o da nimeni fiindca-i atat de pretioasa... Adesea banii ii strangi tu din donatii, mergand pe la firme unde tu le zici ce vrei sa faci, altfel e greu! Siguranta transplantului nu ti-o da nimeni, decat D-zeu fiindca se pune problema de compatibilitate, iar testele mai dau si gres, apoi uneori si dupa transplant cand deja te simti bine, tot mai apar probleme fiindca nu-i inima ta ci a altuia cu cine stie ce karma! Sper sa ma fi inteles! Numai bine!