| Andy005 a întrebat:

Salut, cred ca am apendicita, ma doare de ceva zile in dreapta jos insa, daca stau pe spate nu ma doare, ieri nu m-a durut de loc, acum 2 zile m-a durut doar seara, cand sa ma culc, imi e frica sa nu am, imi e frica de toate astea. Am putina greata, am doar putina greata, nu ma doare capul, nu imi vine sa vomit, ce sa fac? Ma doare doar cand ma pun cu corpu in fata, credeti ca este apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai bine mergi urgent la medic si te opereaza. Acum se face o incizie mica si care dispare in cativa ani. Daca stai acasa si faci o septicemie poti sa si mori (10% scapa). Sa nu mai vorbesc cum arata burta mea din cauza asta: taiata de sus pana jos. Era sa mor. Si daca-ti scoti apendicele degeaba si tot e bine. Intr-o luna te faci ca nou. Doamne ajuta-ti!