| AN2009 a întrebat:

Cred ca o sa ma operez de apendicita. Inainte de vacanta de iarna aveam greturi, ma durea in piept si cateodata ameteam, m-am dus la doctor, am facut analizele si mi-a dat niste pastile, deci nu era apendicita.
De vreo 2-3 zile ma doare jos in dreapta putin, dar jenant. Eu am programare la doctor luni, sa vad daca am sau nu apendicita. Este vreo problema daca merg luni si nu mai repede?
Imi este frica si de operatie.

Ati fost operati? Cum a fost?

Dau funda :-ss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu trebuie să îți fie frică, intervenția este una simplă durează 15 minute! Recuperarea se face repede happy Multă sănătate!

| DraudeS a răspuns:

Operatia de apendicita este una usoara din punct de vedere chirurgical. Durerea de apendic se poate reflecta oriunde de jur imprejurul bazinului, nu neaparat in dreapta. Daca durerea a aparut acum cateva zile, nu ar trebui sa fie riscuri sa devieze in apendicita cronica/peritonita.
Mergeti la doctor cu incredere si fara frica.

Sanatate!