| victor238213 a întrebat:

Salut,cum as putea sa imi imbunatatesc vederea? Parca pe timp ce trece mai tare se inrautateste si deja m-am saturat sa imi scada asa tare vederea, am 17 ani si la ochiul drept aveam -3, 75 si stang -3, 5 am fost demult la oftalmolog dar acum nu stiu cate dioptrii am, va rog poate ma ajuta cineva sa imi imbunatatesc vederea natural..Multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Doar ochelari te pot ajuta atat

| Ralena a răspuns:

Antioxidanti. Afine pe primul loc. Orice aliment cu rezveratrol. Cautati scala ORAC si vedeti care sunt cei mai puternici antioxidanti.