| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Cunosc o tipa care imi tot spune ca sunt drogat, m-ar fi vazut ea pe strada spart (probabil de la bautura, dar ea o tine pe a ei) si incearca sa ma seantajeze cu asta.
Logic ca din moment ce n-am facut nimic nu am lasat-o, iar acum vreaa se se duca sa spuna politiei... ce dracu as putea sa fac?
In genul, mi-e frica sa nu afle ai mei ca sunt implicat in certuri d-astea si sa-i fac de ras... ca se afla rapid prin oras.
In acelasi timp, aia del a politie trebuie sa-mi faca un test ceva, nu? Sau merg dupa chestii cu martori?
In ce consta testul? nu de alta, dar fumez si mi-e sa nu se confunde lucrurile intre ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| SkaterBaa a răspuns:

Nu ati inteles ideea. Am spus clar ca nu am facut nimic, dar tipa aia e ferm convinsa... incerca sa ma santajeze cu bani grei laughing Nu cerea asa ceva daca nu era sigura ca as fi facut ceva. Mie nu mi-e de ce se intampla la politie, pur si simplu nu vreau sa fiu bagat in chestii d-astea, iti dai seama ce-ar fi in mintea parintilor mei cand li s-ar spune sa vina la sectie pentru asa ceva? Ca nu ma pot ancheta fara un adult pana la 18 ani. Nimeni nu m-a facut pana acum sa ma linistesc, daca imi explica cineva ii dau funda.

| doctorandus a răspuns (pentru SkaterBaa):

Zi-i ca-i faci plangere pentru denunt calomnios, pentru ca nu poate dovedi ce spune.

| vangaelis a răspuns:

happy stai chill! chiar crezi ca politia o baga in seama? Nu cred ca ai idee dar e cam penibil domnu politist, cutarescu x a luat droguri" si?
ai facut ceva naspa gen tulburare a linistii publice, ai fost agresiv? pai orice plangere la politie trebuie sa aiba si un temei.Asa sa dai raportu la militian ca y a baut o bere in fata blocului...ce crezi ca fac astia? laughing) nimic.

| Alexandru98 a răspuns:

Nu o mai baga in seama
prostii renunta repede cand nu-i bagi in seama o perioada

| LucianStroe a răspuns:

Vai de mama ta.

| Elllliiii a răspuns:

Nu este posibil sa se confunde. spune-i ca nu iti pasa (in cazul in care chiar nu ai facut nimic) si iti garantez ca nu se duce, pentru ca se face de ras.iar daca se duce tot ea pica prost, nu ai de ce sa ii faci de ras pe ai tai pentru ca ea e nebuna! succes

| 12345Anonim a răspuns:

Doar te necajeste, stai linistit

| Mattx a răspuns:

Nu o asculta! Chiar daca se duce la politie nu are ce sa-ti faca! Daca ai consumat, asta e alta treaba. Fii tare!

| TataSmekeriilor a răspuns:

Daca nu ai consumat droguri (heroina, cocaina, etc.)nu-ti fa nici o grisa deoarece nu ti se va intampla nimic, daca totul este de la alcool si tigari nu ii nici o problema si politia nu o sa o asculte daca nu are dovezi, martori ca ar fi adevarat.Nu iti fa nici o grija. Funda?

| Ologu a răspuns:

Da ce sa-ti faca politia tie poate o ia pe ea pentru declaratii false oh go on fi serios