| Alex272714 a întrebat:

Dacă fac sala la 15 ani, ar trebui sa nu mai mănânc bomboane, dulciuri și suc nu? Știu ca după sala trebuie sa mănânc ceva bogat în proteine gen piept de pui, oua, brânză. Dar dacă tot beau suc dar foarte rar gen 1 pahar-2 pe sapt. nu o sa mai ajute cu nimic sala? Eu vreau doar sa pun masa musculara nu sa slăbesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cotor_Bogdan_2002 a răspuns:

Baga in tine cat suc vrei, dar nu e sanatos, daca mananci peste 3000 de calorii(nu fast food, dulciuri etc), masa musculara o vei pune, dar v.a trebui sa slabesti.

| DRelu a răspuns:

Daca e vorba despre un suc natural, nu cel din magazine, parerea mea e ca e ok. Cel din magazin, cred ca trebuie evitat, la fel ca si orice alt produs care contine zahar.