| Twister09 a întrebat:

Daca hernia era pe partea stângă se poate muta pe partea dreapta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Despre care din ele vorbesti, despre hernia ombilicala sau hernia inghinala?
Este la burta sau la incheietura piciorului?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se mută ci mai apare una și pe dreapta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din cate am auzit... nu am auzit, adica nu ar fi cazuri de asa ceva. Si nici nu prea ar avea cm sa se mute. Dar oricum, odata tratat nu ar trebui sa mai fie probleme.

Sau de ce te ingrijorezi?

Multa sanatate!