| MarcuPopescu a întrebat:

Salut,dc am fata foarte uscata...ma spăl pe fata dimineața și seara și mereu aplic o crema hidratanta dar dacă trece o zi și nu ma dau cu crema mi se face pielea alba ca și îmi simt fata foarte strânsă...dc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

Daca ai un ten uscat, atunci trebuie hidratat mereu.
In plus, sapunul usuca tenul si mai tare.Sapunul nu se recomanda, mai ales pentru tenul uscat.Pentru a ameliora asta si pentru o ingrijire faciala cat mai buna, spala-te pe fata doar cu produse dedicate tenului, cautand mereu sa fie special concepute pentru tipul tau de ten.