| Mariantrzx a întrebat:

Salut, de 2 zile îmi bate inima foarte puternic. Am avut o dată o criză de tpsv și de atunci nu mai pot să scap de gândul ăsta cu inima, am 70 de bătăi doar ca sunt foarte puternice, le simt tare în piept. Nu știu dacă e vreo boală cardiacă, luni o să merg la cardiolog, ce aș putea face să adorm noaptea pentru ca nu pot adormi din cauza asta? Când dau să adorm mi se face un gol în stomac și începe sa bată și mai tare, simt ca înnebunesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am avut o dată o criză de tpsv"

dacă știi (?!) tu că aia ai făcut, ar trebui să ne dai tu lecții nouă nu invers

| Idfkap a răspuns:

Buna! Sa stii ca si eu m-am confruntat cu hipocondrie. Imi ascultam toate bătăile inimii si credeam ca sunt prea puternice pentru ca le dadeam importanta. Ocupa timpul cu activități care te fac sa uiti de autodiagnosticarea aceasta. Poti face un EKG, asa cum si eu am facut pentru liniștea personală.

| GypsyQueen1 a răspuns:

Mergi la spital omule