| A1928im123 a întrebat:

De aproape o săptămână ma doare partea de sus dreapta de jur împrejurul caninului. De o zi ma doare doar caninul si un dinte dinaintea lui. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cristescu_Cristian_1988 a răspuns:

Cred ca ai o infectie la baza. Incearca niste tratamente naturiste si daca in cateva zile nu trece mergi la un consult. Uite aici un articol despre remediile rapide pentru durerile de dinti http://tratamentenaturiste.net/dureri-de-dinti-cateva-remedii-rapide/

4 răspunsuri:
| A1928im123 explică:

Am uitat sa mentionez ca deasupra caninului este alb si zici ca dintele a intrat in gingie.

| NerimanMacit1 a răspuns:

Îţi creşte măseaua de minte.Şi eu am păţit aşa.
Fundă? Te rog!

| PeFuga a răspuns (pentru NerimanMacit1):

Ce spui acolo? Caninul e al 3-lea dinte... molarul de minte e al 8-lea... n-au nici o treaba!

| PeFuga a răspuns (pentru NerimanMacit1):

Buna!

Fie ai o carie care a ajuns la nerv, fie o infectie la radacina, fie o problema parodontala... Fa-ti o radiografie pe dinteele ala si du-te cu ea la stomatolog cat inca nu plangi de durere!