| anonim_4396 a întrebat:

Salut de azi dimineata ma doare foarte tare pielea capului, doar ma ia brusc in unele zone a capului. Nu am patit nici o data asa ceva, am 13 ani. Prima data m-a durut in fata pe partea dreapta, acuma s-a mutat mai spate tot pe partea dreapta. Ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din cauza caldurii!
Evita sa iesi afara in timpul zilei, stai inauntru, sau la aer conditionat, Hidrateaza-te foarte bine si manaca mancaruri usoare (fara fast food, fara prajeli, fara salamuri, carnati, fara alcool).

| Daryus3k2 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mersi, ai dreptate eu am stat foarte mult zilele astea afara si in capul gold fara o chipiu sau ceva. Mi-am revenit acum.

| Daryus3k2 a răspuns (pentru Daryus3k2):

Gol"

3 răspunsuri:
| Sylva2013 a răspuns:

Lasa pc du-te afara plimbate vb cu prieteni si o sa-ti treaca
Mergi si-ti trece