| FocusMood a întrebat:

De cand am intrat in vacanta, am inceput sa am pierderi de memorie (am 18 ani). Nu-mi amintesc ce visez (inainte stiam), ce am vazut in episodul trecut intr-un serial laughing sau nu mai stiu cand am facut un lucru, daca l-am facut ieri, alalta-ieri...
Vreau sa stiu daca e ceva seriossau e ceva legat de program, sunt mai relaxat fara scoala...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ElenaMaria1979 a răspuns:

Hm...poate sa fie nevoia organismului de o pauza.
Poti incepe sa incepi sa consumi miere de floarea soarelui, ajuta foarte mult la memorie.
Incearca sa ai alt tip de activitate fata de cele ce le aveai pe timpul anului, la scoala, de exemplu citeste ceva ce te destinde sau iti place ( sf, actiune, politist, romantic...)!
Nu te agita prea mult, este o reactie normala a organismului!
Vacanta placuta! happy

| ElenaMaria1979 a răspuns (pentru ElenaMaria1979):

Multumesc pentru funda! Ma bucur ca ti-au fost de ajutor cat de cat sfaturile mele! happy Vacanta placuta si activa ( la memorie ma refer) sa ai happy

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Grav! Luni trebuie sa mergi la scoala pentru vindecare! Macar in vizita big grin
Dar ce zic luni; azi, maine cat mai repede rolling on the floor

| BornToBeLoved a răspuns:

E legat de program! Daca esti gamer e clara treaba!

| Winchester308 a răspuns:

Eu de obicei nu-mi amintesc nici ce-am facut la scoala dupa 3 ore de cand am ajuns acasa.Nici macar toate materiile pe care le-am avut...
Cred ca e de vina interesul pe care il ai fata de ceva.Pur si simplu nu te stresezi absolut deloc cu acea chestie si o uiti, n-are nici un rost s-o reti.

| KhaleesiD a răspuns:

Buna. Parerea me este ca faza ca nu iti amintesti ce ai visat, asta nu este o problema. Si eu sunt la fel, de multe ori visez ceva, cand ma trezesc stiu absolut toate detaliile despre vis dar mai tarziu nu imi amintesc absolut nimic, stiu doar ca am visat ceva dar nu stiu ce. Faza cu nu iti amintesti serialul trecut, mi se intampla si mie, de multe ori. Sunt seriale in care episoadele apar la cate o saptamana si cand ma uit la serial atunci imi dau seama ca nu prea imi amintesc episdul trecut. Sau ma intreaba prietenele "ce s-a intamplat in episodu' trecut ca nu am reusit sa-l vad?" Si atunci imi dau seama ca nu imi amintesc desi l-am vazut. Si chestia ca nu sti cand ai facut un lucru, mi se intampla si mie, din nou tongue. Eu zic ca nu ai de ce sa te ingrijorezi, se intampla oricui, parerea mea. Dar totusi daca te ingrijorezi prea tare din cauza asta atunci du-te la un doctor happy

| FocusMood explică:

Multumesc pentru raspunsuri big grin
Nu ma ingrijoreaza foarte mult treaba dar nu vreau sa treaca asa zilele din vacanta fara sa le deosebesc laughing
Nu stiu cum sa zic, vreau sa profit cat mai mult de timpul asta liber, nu vreau sa treaca asa neobservabil...