| GrayLife a întrebat:

De cateva luni am inceput sa practic boxul si sa merg la sala.Dar de curand,am aflat ca am astm si medicul de familie zice ca trebuie sa ma las de sport, dar eu nu vreau sa renunt. Exista vreo cale prin care pot continua sa fac sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| asdfw a răspuns:

Cel mai bine te duci la medicul de familie, iti iei o trimitere pentru un medic specialist si iti faci un set de analize complete. Apoi vorbesti cu un medic bun despre problema ta si sigur el iti v-a dat un remediu. Bafta!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu,din pacate.Tot spre binele tau este. Daca te apuca o criza de astm in timp ce boxezi ce faci? Poti da ortu`.

| cristimihailov a răspuns:

Afla daca astmul ala poate sa se vindece. E poate primul diagnostic. Incearca sa mai investighezi, poate nu este chiar astm si se manifesta la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred GrayLife. Daca medicul ti-a spus sa nu practici sportul atunci nu mai practica. Datorita efortului depus si incapacitatea de a respira, poti avea probleme grave. Chiar sa...nu mai zic, doamne fereste.

Răspuns utilizator avertizat