| SmallStep a întrebat:

Salut. De cateva saptamani maselele mele au inceput sa se incline catre limba. Poate fi din cauza maselelor de minte? Una a iesit partial, cealalta da semne ca urmeaza sa iasa. Ce ar trebui sa fac? Merg la dentist sau la maxilo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Îți recomand să mergi la medicul stomatolog întâi iar dacă el consideră că nu ține de el să te poată ajuta te va îndruma mai departe.

| GH9999 a răspuns:

Bună seara. Eu le-am scos la 16 ani am scos 2, iar la 17 ani alte 2 măsele de minte pentru că îmi împingea dinții în față. Caută o clinica privată unde are chirurgie olorală si maxilo-facială. Nu te duce la oricine pentru că eu am făcut această greseală de a mă duce la spital, de mi-a scos 2 deodată, pe aceeasi parte. Să nu mai zic de ațele lungi care mi le-a lăsat în gură, durerea insuportabilă ce am avut-o, plus după 3 luni à inceput Să îmi iasă bucați de măsea din gingie. De aceea îți spun, du-te la o clinica privată, va oferi mai multă atentie lucrări pe care o face. Sănătate!