| pulx a întrebat:

De cateva zile ma doare maseaua ingrozitor. Mi-am facut si programare la dentist si tocmai vineri ma primeste. Pana atunce ce pot sa fac sa o mai ameliorez spre exemplu am luat si buline dar degeaba... Va rog sa ma ajutati ca nici nu pot sa mai dorm din cauza ei! Precizez ca maseaua e plombata si am si nervul scos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Ia No Spa de la farmacie si nurofen forte, ia doar strict necesar, ai pe prospecte info

| nugasescusernameliber a răspuns:

Vezi pe la farmacii sau plafar trebuie sa gasesti ulei esential de cuisoare. Pune-ti in zona dureroasa numai 2-3 picaturi, atentie ca o sa-ti amorteasca partea aceea. E doar o solutie temporara, sa nu suporti durere pana vineri.

| pulx explică (pentru nugasescusernameliber):

Si ar trebui sa renunt si la tigari?

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru pulx):

Ar trebui sa renunti din mai multe motive, nu doar dantura, dar asta cred ca stiai. Incearca macar sa le reduci.

| pulx explică:

Si crezi ca ar trebui sa renunt si la tigari pentru o vreme?

| pulx explică:

Am redus de la 7-8 la 1 pe zi happy eu cred ca e bine happy