| mihai2692 a întrebat:

Salut.
De ce dupa barbierit imi apar mici cosuri albe in special in zona barbiei.Am incercat si un after shave pe baza de alcool de la Adidas, dar tot imi apar... ce metode imi recomandati pentru a scapa de ele?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlackNights a răspuns:

Eu sunt fata,deci nu iti pot zice ceva sigur, dar ca fata, ma epilez...si imi apar bubutze mici fir rosii fie albe dupa, si folosesc pudra cu propolis.Ai putea incerca si tu dupa ce te barbieresti sa te dai cu pudra.Gasesti la farmacie, si e pana in 10 lei, iar cea mai buna e cea cu propolis.
P.S.Stiu ca dupa asemenea actiuni ca barbieritul nu e tocmai indicat sa folosesti produse pe baza de alcool ca after shave cu alcool sau spirt pentru ca ard pielea si inrosesc mai tare.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evita lotiunile cu alcool care irita. Incearca sa aplici local Nidoflor, o crema de la farmacie pe baza de antibiotic.