| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de ce inainte de a incepe scoala ma simt deprimat si plictisit aproape ca imi vine sa plang.crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

Presupun ca e un caz foarte normal de depresie.Asta se datoreaza in mare parte monotoniei(lucruri pe care le faci repetat zilnic, fara activitati speciale). Pun pariu ca tot timpul liber ti`l petreci la calculator. A inceput aceasta depresie de cand a inceput scoala pentru ca neuronii tai s`au obisnuit cu un anumit program. Daca l`ai schimbat brusc e normal sa te simti debusolat.Incearca sa faci tot felul de activitati in care sa te destinzi mental si fizic(plimbari in parc, spre exemplu). Sper sa te faci bine

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Probabil nu esti facut sau dotat pentru invatatura.Iti place mai mult sa pierzi timpul.

| mgtow a răspuns:

Pt ca nu iti place

| Melody a răspuns:

Poti suferi de sindromul post vacanta. Cauta informatii pe internet. Stiu cum te simti, incearca sa-ti ocupi timpul liber numai cu lucruri care-ti fac placere.:-)

| kuzican a răspuns:

De ce oarehee hee?

| Cretaker a răspuns:

Ca n'ai chef de ea.

Ai chef de stat la PC si jucat niste mmo-uri bune.

| andra4u a răspuns:

Ce ciudat suna! Eu sunt foarte trista in weekend-uri, pentru ca mie imi place mult scoala, si nu neaparat ea in sine, ci colegii mei cu care ma distrez! Daca nu ar fi scoala iti garantez ca te-ai plictisi! Incearca sa te gandesti si la lucrurile pozitive pe care ti le ofera si vei gandi pozitiv.Depinde si de tine daca esti o fire sociabila.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceieasi intrebare o am si eu

| Ana94 a răspuns:

Nu stiu dar asa ma simt si eu. Poate pentru ca n-ai chef de teste, teme si alte d-astea. Vrei doar sa stai acasa si sa faci ce-ti place.