| Georgemy2 a întrebat:

Salut, de ce nu mai visez noaptea, pana acum vreo luna visam aproapa in fiecare noapte, ce sa fac sa visez din nou? e plictisitor somnu' fara vise...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Toata lumea viseaza, chiar si cei care sustin ca nu viseaza.
Tu doar nu iti mai amintesti ce ai visat, ceea ce inseamna faptul ca fie ai fost mai obosit in ultima perioada, fie te-ai trezit brusc.
Pentru a-ti prelungi visele sau pentru a a-ti aminti ce ai visat ai putea incearca sa mai ramai intins in pat dupa ce te trezesti si sa incerci sa te concentrezi pe visul pe care l-ai avut. Incearca sa nu te ridici imediat dupa ce tr-ai trezit.

| unprietenaproape a răspuns:

Eu visez doar daca dorm pe spate. poate... ti ai schimbat pozitia

| marian5693 a răspuns:

Ba visezi, toata lumea viseaza noaptea. Se spune ca omul are cel putin 20 vise pe noapte, dar majoritatea viselor le uitam cand ne trezim, iar in unele cazuri nu ne aducem aminte niciun vis din noaptea respectiva.

| ionutzxz a răspuns:

Cumpara castraveti (de oricare) si mananca in jur de 200 grame exact inainte de a te culca. Rezultatele variaza de la simplul fapt ca iti aduci aminte visul, si pana la constienta in timpul visului.

Testat de mine cu succes, si ororare... grija mare ce vrei si ce primesti.

PS: Nu poti sa faci supradoza la castraveti, pofta mare big grin

Sau gandeste-te profund la ceva!

| Nedelcu_Claudiu_2000 a răspuns:

Daca nu mai visezi noaptea inseamna ca in timpul zilei esti stresat sau esti cu gandul la ceva, sa visezi este normal. Noaptea cand visezi inseamna ca esti foarte relaxat.

| untu a răspuns (pentru Nedelcu_Claudiu_2000):

Pentru stres, relaxare iti recomand sa bei o cana de lapte cald si o tableta de ciocolata neagra amaruie cu o ora inainte de a culca!

| Ionita_Alexandra_1997_0ArM a răspuns:

Cum adica nu mai visezi? Omul viseaza in medie 42 de vise pe noapte. ( mereu ) Poate nu-ti mai amintesti tu ce visezi.