| alexxxxxxxxxx a întrebat:

De ceva timp am o problema de vedere.
Vad o prelungire a obiectelor, inca o margine daca ma intelegeti. Am vazut ca asta e mai vizibila in lumina si la masinile albe si la lumina scazuta este, dar mai putin. Am avut acum aproape 3 ani o operatie pe creier, dar rezultatele controalelor din 6 in 6 luni ies perfecte.
Am fost la un oftalmolog si m-a trimis la doctorul care m-a operat si am facut un ct si a iesit perfect. Ce sa fac?
Mi-e frica sa nu se agravezecrying(
Va rog sa imi dati un sfat daca stiti, orice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BeagleLover a răspuns:

Aaa, ori ai ceva, ori ai miopie, ceva normal. Daca vezi o simpla lungire, cred ca ai -0.25, eu am dioptrii destul de mari, -2.25, si vad rau de tot, dar tu... Du-te la un control la ochi, oke? happy