| DA1234 a întrebat:

De ceva zile am varicela. Pe gat mi-a aparut o umflatura in lateral pe tendon/muschi nu stiu ce dar doctorul de familie mi-a spus ca pare sa fie o intindere mai brutala si ma gandesc ca acum ceva zile am facut niste exercitii fizice printre care si niste intinderi incluzand muschii gatului. Dar acum mi-a aparut si un fel de durere/retinere in partea opusa cand incerc sa las capul pe spate. Ar trebui sa imi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde cum este umflatura. Daca este de la intinderea musculara te poti unge cu unguente cu efect antiinflamator si poti lua AINS pe cale orala