| ViorelAP a întrebat:

De o buna perioada de timp imi apar in fata ochilor punctulete albastre (cum sunt punctuletele cand te freci la ochi Ex: te mananca ochiul), rareori insotite de punctulete albe. Acestea apar timp de o secunda si dispar. Am fost la oftalmolog si mi s-a spus ca nu am probleme cu vederea iar cand mi-am facut un set de analize a iesit totul perfect. Doctorul mi-a spus ca ar putea fi din cauza lipsei de calciu. Am luat calciu de aprox o luna si tot imi apar aceste punctulete de cateva ori pe zi. Precizez ca am avut probleme cu anxietatea acum cateva luni si am un program dezorganizat (M-am gandit ca poate fi si din cauza oboselii). Voua vi s-a intamplat vreodata asa ceva? Cu ce sfat ma puteti ajuta? Credeti ca ar putea fi din cauza neodihnei si a stresului? Va multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceste punctulete pot arata lipsa unor anumite substante din corp. Recomandarea mea este sa vorbesti cu medicul pentru a face un set complet de analize ca sa vezi exact nivelul substantelor din sange. In acest caz, daca ai deficit de Mg, Ca..etc, ti se pot da vitamine, suplimente alimentare

3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Poate ca nu esti odihnit complet. ca pierzi multe ore stand pe PC. LAPTOP. ETC

| Crisstinayy12 a răspuns:

Și mie îmi apar aceste puncte uneori, e din cauza lipsei de calciu. Probabil că înca nu ai suficient calciu și magneziu și mai trebuie de luat, sau da, poate fi din cauza stresului și lipsa de somn

| LuisaToneakaZumaStar a răspuns:

Da, sunt in aceeasi situatie ca a ta rolling on the floor. Aceste,, simptome,, le am si eu de aproape un an din cauza oboselii, stresului, alimentatiei necorespunzatoare si lipsei de anumite vitamine si calciu.Sunt foarte curioasa sa vad ce tratament ar exista pentru tratarea acestei,, stari,, naspa.