| Lolipou a întrebat:

De o luna ma doare nu stiu de ce partea stanga a sanului... Amandoi sani pe partea stanga! Am 13 ani! Sanii ii am foarte dezvoltati si nu port mereu sutien! Ma doare doar atunci cand:ma ridic din pat si ma aplec, cand merg, cand sar si cand alerg! Ma for si la scoala! I-am zis la mama ca ma doare dar a zis ca nu ii ceva grav! Si ma doare foarte tare cand ii ating in zona aia! Imi puteti explica va roog de ce ma doare(ma doare aproape de subrat pe san)si mai ales cand ating! Ajutoor sper sa nu fie grav! Cu mare drag...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu sunt medic specialist dar se poate sa iti vina menstruatia si sa se manisfeste prin dureri de sani. Si eu mai patesc sa ma doara cateodata inainte de menstruatie. Daca o sa continue sa te doara o perioada foarte mare sfatul meu e sa vorbesti cu mama ta si sa mergeti la un ginecolog.