| anonim_4396 a întrebat:

Salut de un timp ma simt atat de naspa am o stare de suparare continua si nu-mi pot reveni sunt mereu nervos fara motiv nu ma pot controla ma atasez foarte tare de persoane ce inainte nu facem pierd notiunea timpului si ma trezesc plangand nu stiu ce naiba ce sa intamplacrying(( nu ma-i rezist cer ajutor de ce se intampla asta am ramas corigent si la mate iar daca nu o sa trec am ganduri serioase de sinucidere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

Poate e vorba de depresie, anxietate. Bea ceai de sunatoare e foarte bun in tratarea depresiilor, are efect calmant si te ajuta sa dormi mai linistit. Dar ar fi bine sa vizitezi medicul de familie sau un psiholog. Mult succes!

| BadSirChaos a răspuns:

Anxietate si oboseala cronica, du-te lanun doctor, spune-i ce ai si probabil ca o sa iti prescrie somnifere si eventual calmante.

| Anoonymuss a răspuns:

Poti, pana incepe scoala, sa te duci intr-un loc frumos, cum ar fi la tara. Adica undeva unde poti sa te detasezi de toate grijile si problemele pe care le ai, sa uiti de tot. Alege un loc frumos unde poti sa ajungi si sa stai minim o saptamana, sa asculti muzica preferata, sa incerci sa te intorci la natura. Iti garantez ca sigur o sa te simti mai bine!

Sper sa fi fost de ajutor. smug

| Mary_Maria_1990 a răspuns:

Cel mai probabil suferi de o depresie puternica.Chiar daca nu stii cand si unde a inceput trebuie sa o tratezi... poate fi pe cauza psihica sau emotionala....probabil ca s-a intamplat ceva in subconstient si tu nu ti-ai dat seama....ar trebui sa iei niste antidepresive si sa stai relaxat si calm si totul va fi okey.Probabil ca a fost declansata de un soc, am patit si eu dar tratata trece...noroc
PS:noi vrem sa credem ca sinuciderea e o portita de scapare, dar nu e asa ca nu fa un gest necugetat care sa-ti marcheze familia