| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 2 zile, am racit. Nu prea imi curge nasul, sa tusesc imi vine mai mult noaptea, tusesc ca sa dau afara tusea, insa ma cam doare pieptul, adica simt ca ma apasa ceva. Nu ma doare foarte tare...insa respir putin mai greu. E ceva normal pentru o raceala? :-s Cum as putea sa ma vindec cat mai repede (mi-ar fi de mare folos tratament celor care au patit chestia astahappy )?
Dau funda si voturi!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| calinut1 a răspuns:

Am patit si eu asta si va trece de la sine cand nu vei mai tusii. si recomand sa iei ceva si pentru raceala de exemplu panadol eu cand sunt racit iau panadol de 3 ori pe zi cate o pastila si ma ajuta.

7 răspunsuri:
| AndyIQ a răspuns:

Si pe mine la fel, da mi s-a mai intamplat si mi se intampla si acum, eu ma mai dau cu crema din aceea cu ceva mentol sau asa ceva, mentolata in fine e ceva tipic pentru o raceala/
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune in cada apa foarte,foarte fierbinte,atit de fierbinte,ca atunci cind stai in apa,capul sa iti transpire singur si abundent. Daca ai si poti,dupa aceea,o cana de vinn fiert,negru,de tara,sa il bei fierbinte, iti garantez ca in citeva ore, esti ca nou.Mult noroc.

| xDragutZzulX a răspuns:

Daca vreau sa fac server de counter-strike 1. 6conteaza ca am net de la digi pls dati-mi buz la stefan_alexandru_25@yahoo.com

| xDragutZzulX a răspuns:

Daca vreau sa fac server de counter-strike 1. 6conteaza ca am net de la digi pls dati-mi buz la stefan_alexandru_25@yahoo.com.

| xDragutZzulX a răspuns:

Daca vreau sa fac server de counter-strike 1. 6conteaza ca am net de la digi pls dati-mi buz la stefan_alexandru_25.

| xDragutZzulX a răspuns:

Daca vreau sa fac server de counter-strike 1.6conteaza ca am net de la digi pls dati-mi buz la stefan_alexandru_25.

| Jamesaskyou a răspuns:

Salut! Probail raceala a coborat. Bea sirop de tuse si ia tratament obisnuit pentru raceala. Un leac babesc ar fi sa pui un saculet cu sare incinsa pe piept acolo unde te doare (la mine a mers). Totusi, cea mai buna solutie ar fi sa ceri pareerea unui medic de incredere, pentru a preveni riscul unei infectii.
Succes.