| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de vreo câteva zile am o stare foarte nasoală. Am frisoane, am mușchii slăbiți, ma și dor cand ma mișc exact ca la o raceala, doar ca eu nu sunt răcit. Nu strănut. De fumat fumez, beau cafele 1-2 pe zi, energizante, cam tot ce face un tip de 17 ani la varsta mea, unii din ei, sa nu ma trezesc cu țațe. Si cel mai rău este ca ma simt obosit cam tot timpul si somnolent, febră nu am. Ce credeți ca poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca ai covid, la modul cel mai serios.
Te sfatuiesc sa faci un test de covid si tot la modul cel mai serios iti spun: ca-i indicat sa lasi tigarile, cafelele si energizantele, fiindca ai nevoie de hrana sanataosa si multa odihna, fiindca corpul tau este deja suprasolicitat si probabil afectat de boala, de aceea esti atat de obosit si somnolent, toata ziua.
Daca nu te oprestia cum sa-i dai multa, foarte multa odihna si nuami hrana sanatoasa, poti sa colapsezi sis a ajungi prin spital.
Te sfatuiesc totusi sa mergi cat poti de repede la medicul de familie, ca nu-i-a buna starea ta, dupa cum ai descris-o.
Sanatate maxima!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Renunță la energizante.

| AdeLeu a răspuns:

E posibil sa ai covid, fa un test. Și lasă energizantele