| Anonimboy18 a întrebat:

Salut,deci am fost la medicul dentist pentru ca ma durea o masea si am aflat ca am puroi azi este a 5 zi de tratament cu amoxicilina si tot ma doare dar nu ca la inceput si mi-e umflat ce sa fac, funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai cat timp ti-a zis sa urmezi tratamentul antibiotic?
Abia dupa 5-7 zile incepe sa isi faca efectul..deja zici ca nu te mai doare ca la inceput...
Daca termini tratamentul si inca tot umflat este, te poti adresa medicului care ti-a prescris tratamentul.
Poate este prea mare infectia si nu reactioneaza la amoxicilina.
O zi bunahappy