| andreeaandra989 a întrebat:

Salut, deci am o problema. uneori ametesc brusc chiar si cand stau pe loc eram la ora de religie si stateam pe banca si ma luase ameteala brusc dar era intr-un puternica. nu stiu exact cum sa o descriu. si tot in aceeasi zi cand dormeam am simtit ca ametesc si faza ciudata era ca ma luptam cu ameteala ca sa nu lesin aveam o stare de lesin de fiecare data

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Daniellllll1 a răspuns:

...Eu iti recomand sa mergi la medic, daca chestiile astea persista

| andreeaandra989 explică (pentru Daniellllll1):

Nu ca persista i-am zis tatei si el a zis ca sa am grija. dar cu ce nu a specificat. aa si eu am fumat doar un pachet de tigari intr-o saptamana se poate sa aiba legatura intre ele? Si daca le zic de ameteala ei incep cu sa ai grija si m-ai bine ma lipsesc sa le zic...

| andreeaandra989 explică (pentru Daniellllll1):

Deci in concluzie... ce sa fac?

| Ruxandra15 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema insa eu sunt anemica. Ai avut vreo infectie? Ai stat internata? Anemia se manifesta cu stari de oboseala, ameteli si stari de lesin. Si eu patesc mai alesi cele de lesin. Iti este greata uneori?

| andreeaandra989 explică (pentru Ruxandra15):

Da rare ori si nu am pofta de mancare... sunt obosita tot timpul si nu prea mananc nimic. am stat internata cand eram mica destul timp.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru andreeaandra989):

Da deci se poate sa fie anemie. Cauta pe net diferite tratamente. Se recomanda vitaminele, mie mi le-a dat doctorul dar de 2 ani nu e nici o schimbare, fructe si legume, apa plata

| andreeaandra989 explică (pentru Ruxandra15):

Mama mea zice ca eu m-am ingrasat. ca eu doar dorm si stau degeaba. dar faza faza e ca eu nu mai am pofta de mancare de mult timp... si cred ca eu o sa inlocuiesc mancarea cu apa multa.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru andreeaandra989):

Omul se ingrasa si de la anemie. Da, oamenii cand aud anemie isi imagineaza un bat.

| andreeaandra989 explică (pentru Ruxandra15):

Si daca nu fac nimic adica nu iau tratament. ce se intampla? sad Eu mai mult sunt de genul lupoaica singuratica... stau inchisa in camera si nu stau cu nimeni.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru andreeaandra989):

Se poate sa lesini pe strada. Si ajungi la perfuzii

| andreeaandra989 explică (pentru Ruxandra15):

... Naspa... off sad Asta e daca ai mei nu prea stau pe acasa sunt mai mult cu Serviciul sad

| Deliadelias a răspuns:

S-ar putea sa ai lipsa de calciu sau un inceput de anemie, cel mai indicat este sa te duci la un medic, cineva specialist in domeniu. Aici pe TPU, raspunsurile vor fi diferite de la o persoana la alta :*

| andreeaandra989 explică (pentru Deliadelias):

Da faza faza este ca eu cand eram mica am fost si bolnava dar acum sunt sanatoasa... si nah