| CosminCSM00 a întrebat:

Dimineata cand ma trezesc am un gust neplacut in gura sau amar, dupa un pahar de apa sau ceva de mancare el dispare. Am inteles ca poate sa fie de la fiere sau stomac daca mirosul apare si in timpul zilei dar la mine apare numai dimineata.
Poate sa fie si de la consumul redus de apa? deoarece eu nu prea beau multa apa seara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un ecograf abdominal, analize de sânge.
Mergi pe ceaiuri amare (ex.: păpădie).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,poate fii si de la fiere.
Ai probleme cu fierea.
Este bine sa te hidratezi mai mult in timpul verii, minimum 2 l de lichid/zi.
Si ar fi bine sa mergi la medic sa vezi ce-i cu fierea asta.
Sa faci un ecograg macar.
Te pup!

| sayWhaaat a răspuns:

Eu il am de cativa ani, si beau foarte multa apa.

| Birlik65 a răspuns:

Halena se numeste, toti o avem...winking

| lauramary a răspuns:

Da mai bea si tu apa seara inainte de culcare, pentru ca noaptea corpul nostru are nevoie de apa ca sa transpire si sa functioneze asa cum trebuie