| Ganditorull1999psalmi a întrebat:

doctorul mi-a recomandat acum 2 ani un aparat dentar si nu l-am pus, acum am 17 ani si mam hotart sa il pun deoarece dintii mei nu calca perfect unii pe altii si sunt strambi si se tocesc, deja dintii din fata sunt praf, e dureros? ce durere trebuie sa suport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Tu intrebi de aparatul dentar? Daca e asa:
O sa fie putin dureros in primele zile dupa fixare si atunci cand ti-l mai strange, in rest e doar incomod. Si durerea nu e de nesuportat.