| HustlerM a întrebat:

Dupa terminarea unui tratament cu antidepresive, cat timp trebuie sa treaca pentru a putea consuma din nou alcool? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă vrei să-ți înneci amarul, chiar în secunda doi. Dacă iei așa o bere, sau o cinzeacă, a doua zi e OK

| Donsavas a răspuns:

Două săptămâni. Vezi sa nu astepti mai mult, ca sa te grăbești nu ar fi indicat.
Iti recomand sa iei după consum si niste suplimente antimahmureala

| lolzdhan a răspuns:

Eu am un prieten care facea tratament cu diazepam si altele pentru schizofrenie si alte treburi de ale lui si bea in timpul tratamentului, dar dupa o parere proprie recomand sa consulti un doctor/psiholog. Oricum ai sa afli mai sigur asa.

| Ignat_Radu_1999 a răspuns:

Ar fi indicat sa astepti o saptamana.