| anonim_4396 a întrebat:

Salut, e posibil sa fie apendicita... durerea ce o am? thinking bun m-am uitat pe net la simptome si ar fi astea:

- durere surda aproape de centrul sau partea superioara a abdomenului ce devine mai apoi ascutita si se deplaseaza spre partea din dreapta jos a abdomenului. Acesta este, de obicei, primul semn;

- pierderea apetitului;

- greata si/sau varsaturi imediat dupa ce incep durerile abdominale;

- umflarea abdomenului;

- febra nu foarte ridicata;

Okay, pe mine a inceput sa ma doara usor in partea stanga a abdomenului, la nivelul buricului si se intampla de ieri si nu la un invetval regulat, odata la cateva ore si e o durere slaba, aproape nu o simt, fara sa am febra, pofta de macare scazuta, greata sau varsaturi, nici abdomenul nu e umflat, nu am urinari dureroare laughing oare asa sa fie inceputul? thinking Ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IoanaPsy a răspuns:

Mergi la medic. Daca e intr-adevar apendicita si amani, poate sa se rupa si sa explodeze apendicele si sa faci septicemie. Ceea ce inseamna o operatie mai complicata decat e cazul. Cel mai bine e sa mergi la medic sa vezi despre ce e vorba si sa nu astepti restul de simptome sa apara. Mai poate sa fie si o hernie ombilicala. Sunt multe variante, nu da cu presupusul si verifica la spital.

| anonim_4396 explică (pentru IoanaPsy):

Buna big grin m-am documentat mai bine si na, e in partea stanga a abdomenului, durerea a fost in partea dreapta la mine si la nivelul buricului si aproape de el, plus ca nu m-a mai tulburat cateva zile, o sa merg la un control totusiwinking mersi pentru raspuns happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

M-am incurcat laughing durerea la mine era in partea stanga si apendicita e in dreapta