| Btlivia a întrebat:

E urgent! Daca am fumat, este posibil sa se vada ceva la analiza formulei leucocitare sau analiza urinei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu! In schimb, o radiografie pulmonara, poate evidentia un fumator de un nefumator.

| micurutza2005 a răspuns:

Daca nu ai fumat alte ierburi droguri..nu se evidentiaza in urina si alea se fac cu un test special pentru droguri si cu acordul tau sau hotarari legale nu te mai stresa pentru o urina simpla ca nu iti analizeaza aia toata viata ce anume ai facut.relax...

Răspuns utilizator avertizat
| MrBinGO a răspuns:

Daca nu ai fumat in ultimele 2 zile, stai linistit.
Prin urina nu se cunoaste nici daca ai fumat acum 7 minute, dar minte zile sau ore.