| adyurs a întrebat:

Salut e vreo problema dacă am baut jumatate de pahar (de ala lung) cu apa cu detergent de vase inauntru? Practic l-am clatit de cateva ori si dupa ce "am crezut" Ca e ok l-am baut si am simtit un gust ciudat si niste bule mici de aer pe fundul lui. Se poate întâmpla ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic
dacă nu a rămas mult detergent de vase pe
acel pahar, dar dacă a rămas mult detergent, pe paharul cu care ai băut apă și ai anumite simptome recomandat e să mergi la medic, și eu când mai spălăm vasele uneori, și nu le clăteam prea bine am băut apă cu un astfel de pahar cu axion rămas foarte puțin pe fundul paharului, și nu am pățit absolut nimic

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se intampla nimic, pentru ca nu ai baut jumatate de pahar de detergent, ci ai baut apa dintr-un pahar care avea urme vagi de detergent.

| Wr3nch a răspuns:

Bea niste apa in plus si o sa fii ok. Nu mori de la atata.

| Werrich a răspuns:

Stai liniștit, eu mănânc fructe spălate cu detergent și nu am nimic.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu se va întâmpla nimic, fii linistit.

| UnderVoltage a răspuns:

Da, doar daca suferi de o boala numita paranoie.