| anonim_4396 a întrebat:

este posibil sa ai rau de vapor pe dunare? o sa plec la munca pe un vapor care face croaziera pe dunare, si daca da banuiesc ca daca iau pastile cateva zile dupa aia se obisnuieste stomacul? si nu mai este nicio problema dupa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Ia ceva pastile de greata de exemplu metroclopramid sa ai la tine, ajuta si lamaia.

2 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu. Raul de mare (cum spune si numele) apare la anumite persoane doar pe mare. Pastile? ...Nu s-au inventat inca.

| youmatter a răspuns:

Buna. Si eu vreau sa plec la munca pe vapor. Daca ma poti ajuta cu detalii, ar fi perfect. Multumesc anticipat.