| imStorm3r a întrebat:

Salut, eu am fost racit si nu am fost saptaman trecuta la scoala de marti pana vineri. Faza e ca numai joi am putut merge la doctor si nu stiu cum dar a uitat sa imi dea scutire... Eu is asa mai rusinos si nu prea stiu cum sa fac sa merg sa cer scutire oare trebuie la asistenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cucuaaaaaa a răspuns:

Da. Asistenta îți poate oferii scutirea, dar cred că trebuie semnată de doctoriță. Stai liniștit, nu-i motiv de rușine. Doctorița o să te înțeleagă perfect că ai nevoie de scutire și e datoria ei să ți-o dea. Altfel cum ar ști profesorii că ai fost boblav? Succes în continuare!