| imStorm3r a întrebat:

Eu de ceva timp (cred ca vreo 4-5 zile) tot simt uneori intepaturi in zona inimii.
Dar uneori parca simt un fel durere dar asa mai mica in acea zona.
As vrea sa stiu ce este daca stiti cumva. Sau ce ar putea fi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| thxMD a răspuns:

Salut, ce pot sa iti zic e sa mergi la un cardiolog sa te vada. Daca inima e ok, te sfatuiesc sa iti faci analizele in special titrul ASLO, proteina c ultra sensibila, fibrinogen si vsh( vor sti medicii ce inseamna daca le vad valorile crescute), daca si alea ies ok inseamna ca ai un nerv prins pe undeva si eu am trecut prin acesti pasi. Incearca sa faci si unpic de gimnastica acasa, eu cu asta m-am rezolvat.

2 răspunsuri:
| May2001 a răspuns:

Du-te la medic! Cu inima nu e de joaca... Orice ai ar putea fi la inceput... Nu iti pune viata in pericol, consulta un medic! Sper sa nu fie ceva grav!

| Lulu_Teo_1993 a răspuns:

Poate este un început de a ti se bloca un vas care conduce sângele la inima