| imStorm3r a întrebat:

Salut, eu de ceva vreme tot am dureri in diferite parti ale abdomenului.
Si se pare ca au inceput sa fie din ce in ce mai usoare si sa apara mai rar. Iar azi m-am bucurat si eu ca insfarsit mi-a trecut si nu mai trebuie sa imi bat capu cu asta pana cand mama mea (care e in Anglia) mi-a scris pe skype cum mai stau cu durerile alea si mi-a dat nu stiu ce poza legata de ele si apoi DIRECT dar instant a inceput sa ma ia cu dureri iar...
Fix cand ma scapasem si eu doar pentru ca ea a adus iar ideea au revenit si cred ca si mai naspa si cine cat vor putea dura?
Deci cam care ar fi explicatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Aceste dureri pot avea mai multe cauze.
In primul rand trebuie precizat ca durerea se propaga,ca si sunetul. La tine pare sa fie stomacul. Poate nu acorzi suficient timp meselor sau nu respecti orele, poate regimul alimentar e nepotrivit.
In cazul tau insa poate fi vorba si de stres dar si de autosugestie. Durerile cauzate de stres sunt cele mai puternice. Incearca sa te linistesti, sa-ti pui ordine in viata, nnnu te mai autosugestiona, adica nu te mai concentra pe durere si incearca sa-ti introduci in alimentatie alimente care nu produc balonari.
Bafta!