| TheDarkDragon a întrebat:

Salut.Ieri am facut amigdalita, era putin umflat, durea oleaca dar am baut ceai cald, am facut gargara cu apa sarata si am dat si cu spray Bioparox.Azi s-a agravat, e umflat mai tare, pana si omuletul si ma doare de mor ls fiecare inghititura.Ce as pitea sa fac? La medic pot merge abia maine.pls help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Du-te la farmacie sa iti recomande ceva pentru calmare pana maine.
Uite si un link.
http://www.agerpres.ro/......t-17-09-17
O zi buna si multa sanatate:)

Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la o farmacie (sunt de servici non-stop) si explica-le ce- si cum te doare. Ei vor sti ce trebuie aplicat pe amigdale si in jur, fiindca probabil ai puroi.
Mie mi-au scos amigdalele in copilarie si dupa acea n-am mai avut probleme.

| KodrutZ a răspuns:

Nu mai inghiti. Un ceai/lapte fierbinte cu miere, o supa, lichide in general. Oricum iti trece in cateva zile, nu fi fatalau.