| Markusfrtt a întrebat:

Ieri mi s-a rupt unul din dintii din fata(din aia mari), din cei frontali. Dintii din fata i-am refacut acum 4 ani, au fost imbracati cei vechi cu material, au fost reconstruiti. Iar acum mi s-a rupt unul din ei. Am vazut pe net ca e o medota de reconstructie cu pivot etc. Si ma intrebam daca acest lucru poate sa imi faca si mie. Penteu ca vreau urgent de remediez problema, neaparat. Cam cat o sa dureze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Hmmm, in doar patru ani s-au facut praf din nou? Pai ori lucrare proasta, ori... bune coca cola, tigarile, dulciurile de supermarket? Ca sa primesti raspunsul la intrebare si sa aiba si o valoare, iti dai seama ca trebuie' sa mergi la medic, nu?