| anonim_4396 a întrebat:

Salut, imi puteti spune ce pot face daca bicepsul si tricepsul imi trosnesc atunci când fac anumite miscări?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu bicepsul si tricepsul iti pocnesc, pentru ca acestia sunt muschi, ci incheieturile. Legatura dintre humerus si radius.Sau,mai sus, intre humerus si clavicula.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie îmi pocnesc uneori, nu e nimic grav, ori nu le faci corect ori ești prea slab laughing și îți pocnesc că nu ești obișnuit cu efortul. Câți ani ai și câte kg ai?
Zic să bagi o perioadă un pic de flotări să se întărească puțin acea parte.
Dacă nu fă acest exercițiu cu ganteră:
Ia un scaun, pui antebrațul și ții ganteră în mana și miști mana sus și jos (nu antebrațul) și așa îți întărești acea parte și nu o sa mai pocnească. Dacă nu prea ai înțeles trimite-mi un mesaj privat cu id-ul tău de messenger sau cu link-ul tău de Facebook și îți explic mai bine.
Baftăwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și mie îmi pocnesc uneori, nu e nimic grav, ori nu le faci corect ori ești prea slab laughing și îți pocnesc că nu ești obișnuit cu efortul. Câți ani ai și câte kg ai?
Zic să bagi o perioadă un pic de flotări să se întărească puțin acea parte.
Dacă nu fă acest exercițiu cu ganteră:
Ia un scaun, pui antebrațul și ții ganteră în mana și miști mana sus și jos (nu antebrațul) și așa îți întărești acea parte și nu o sa mai pocnească. Dacă nu prea ai înțeles trimite-mi un mesaj privat cu id-ul tău de messenger sau cu link-ul tău de Facebook și îți explic mai bine.
Baftăwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie îmi pocnesc uneori, nu e nimic grav, ori nu le faci corect ori ești prea slab laughing și îți pocnesc că nu ești obișnuit cu efortul. Câți ani ai și câte kg ai?
Zic să bagi o perioadă un pic de flotări să se întărească puțin acea parte.
Dacă nu fă acest exercițiu cu gantera:
Ia un scaun, pui antebrațul și ții gantera în mana și miști mana sus și jos (nu antebrațul) și așa îți întărești acea parte și nu o sa mai pocnească. Dacă nu prea ai înțeles trimite-mi un mesaj privat cu id-ul tău de messenger sau cu link-ul tău de Facebook și îți explic mai bine.
Baftăwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie îmi pocnesc uneori, nu e nimic grav, ori nu le faci corect ori ești prea slab laughing și îți pocnesc că nu ești obișnuit cu efortul. Câți ani ai și câte kg ai?
Zic să bagi o perioadă un pic de flotări să se întărească puțin acea parte.
Dacă nu fă acest exercițiu cu gantera:
Ia un scaun, pui antebrațul și ții gantera în mana și miști mana sus și jos (nu antebrațul) și așa îți întărești acea parte și nu o sa mai pocnească.
Baftăwinking