| Dariusbbbbbbb444444444 a întrebat:

Salut
In fiecare dimineata ma trezesc slabit, adica, ma simt asa ca nu as putea ridica nici un pahar, si sunt foarte slab, ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AinştainIsBack a răspuns:

Si mie mi se intampla mai de mult. Ai lipsa de fier! Cumpara pastile Maltofer si ia o pastila pe zi. Se rontaie, are gust bun, NU se inghite cu apa. Eu inca iau.

Deci: Ai lipsa de fier, cumpara Maltofer, 1 pastila/zi, se mesteca, nu se inghite. Dar totusi fa analize, nu te baza doar pe ce spun niste oameni de pe TPU.

8 răspunsuri:
| Public22 a răspuns:

Asa se simtea si bunicu inainte sa moara. glumesc. laughing. Incearca sa mananci mai mult, dar alimente care iti ofera proteine, energie. Apuca-te de un sport usor, fa putina miscare si inca ceva mergi la doctor prima data, nu este de glumit. Sanatate.

| Dennisz a răspuns:

Pai este cu siguranta o problema medicala.
Posibila anorexie.
Mergi la medic cat mai repede cu putinta!

| alexmihay92 a răspuns:

Fa- ti analizele, si ia vitamine si hranestete cat mai bine

| Dariusbbbbbbb444444444 explică:

V-as da funda la toti! Multumesc de ajutor

| Mariajujijo95 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa bei cand te trezesti un pahar cu apa sau cu lapte! Te ajuta foarte mult! Dupa trebuie sa te speli cu apa rece pe fata sa dai de 2-3 ori si dupa fa inviorare cu geamul deschis vreo 5 minute 1 O sa vezi ca o sa ai energie si o sa te simti mai vioi big grin
FUNDA? big grin

| Shi_Atat_Alex_1974 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa mananci un fruct cum ar fi marul fiindca el are multe vitamine si dimineata noi avem nevoie de ele. sper ca raspunsul meu ti-a fost de folos. Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Shi_Atat_Alex_1974):

Esti femeie de vrei funda?

| Su_Min_Baek_1990 a răspuns:

Mi s-a intamplat. Aveam lipsa de fier si de calciu.Dar tu poti avea o alta problema.Tot ce iti recomand este sa mergi la medicul de familie si sa faci niste analize.