| Aenoenienanonim a întrebat:

in legatura cu operatiile pentru micsorarea nasului "rinoplastie" ...care e traba cu asta? sia facut cineva?, eu am facut box 4 ani si ceva si am nasul cam mare, gen 50cent, dar nu chiar asa de mare, si ma gandeam sa imi fac, dar am auzit ca dupa operatie te doare, nu mai are rezistenta iar daca te lovesti si se stramba si tot felul de lucruri, ma poate lamuri cineva? multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| blonda_6663 a răspuns:

Da, dupa orice operatie doare. si o sa fii si umflat la ochi. stiu pe cineva care si-a facut. dupa operatie era umflata la fata. nu era f dureros ca ii dadeau calmante, dar respira numai pe gura o saptamana ca avea pansamente in nas. nu stiu daca e la fel de rezistent, e o fata si nu face box big grin, dar cred ca nu o sa fie la fel de rezistent pentru ca sunt noi linii de fractura dupa operatie care se sudeaza dar raman

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la o clinica de chirurgie plastica si acolo vei fi evaluat si ti se vor spune toate efectele secundare si adverse.
Vezi ca e scump, numai consultatia e peste 1 milion jumate.