| missmarvel a întrebat:

In ultima saptamana am avut dureri in partea dreapta a abdomenului. Piciorul drept imi amorteste des si cred ca ar putea fi apendicita. Am citit pe net care sunt simptomele si acolo scrie si de greata si a nu avea pofta de mancare. Greata imi mai este cateodata dar mananc aproape incontinuu. Am mai avut dureri in trecut si m-au trimis la spital si doctorii au spus ca nu e de la apendice si au vrut sa imi faca endoscopie iar eu am refuzat. Acum imi e frica sa ma duc la doctor ca sa imi spuna acelasi lucru. Credeti ca e grav si ar trebui sa ma duc la un control?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu ezita si du-te la medicul de familie si vezi care este situatia, nu amana ca iti ingreunezi starea d e sanatate, asa ca, decat sa intampini, mai bine previi.
O zi bunahappy

| GIGELOSUJ a răspuns:

Salut, ti-asi recomanda sa te duc sa vezi ce ai.
Apendicita se manifesta in diferite feluri de la om la om, la mine a fost cam ciudat sa spun deoarece la mine simteam ca un fel de mancarime si o usoara durere in zona apendicitei dar in rest nu am avut nimica picior amortit sau..., dar cand am ajuns la doctor a zis ca trebuie sa ma operez imediat deoarece putea sa se infecteze si sa explodeze in mine.
Nu te gandi la durere, gandeste-te la ce ai sa patesti daca nu o faci( sa te consulte un doctor) ceea ce trebuie.
Multa sanatate.