| Alex939291 a întrebat:

Salut la toti am o intrebare.care ma framanta.
Daca s-ar putea sa nu si radeti
De la pubertate au inceput sa-mi creasca sfarcurile adica nu sunt ca la barbati normali sau ceva de genul sunt in forma unui con.
Cand e frig sau ceva revin la forma normala

Cum pot sa scap de ele?
Prin exercitii fizice nu merge ca am incercat... tot acolo

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristiano93_5452 a răspuns:

Alex nu este vorba de cum revii de ele toti am patit asta cand ajungi la pubertate sfarcul tuturor pateste asa numita "piatra" si atunci sfarcul are forma unui con si te doare la atingere o sa treaca o vreme pana o sa devina normale. mie de exemplu mi-au trecut intr-o luna acum depidne si de organism.deci nu te panica ca o sa treaca de la sine.bafta!

4 răspunsuri:
| gogusamsung a răspuns:

Clau inca n-a ajuns la pubertate

Dacă sub sfârcuri ai niște cercuri mai tari care eventual te și dor, atunci e vorba de butonii mamari. Nu e nici un motiv să te îngrijorezi. Ei pot să treacă într-o lună, într-un an sau mai mult sau
pot să rămână acolo toată viața.

| pdannysan13 a răspuns:

Sa nu te framanti cu asta. este o conditie medicala dar apare mai rar. este o faza prin care trece corpul. doar daca nu dispar atunci sa mergi la doctor si doar atunci sa te gandesti la gynecomastie. totul va fi okay

| clauu a răspuns:

Sa iti cumpar un sutien? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu destul de ciudat du-te la un medic sau cauta pe net nu stiu ce sa zic