| Popa_Ionut_1995 a întrebat:

Salut.ma doare o masea de vreo luna...credeti-ma ca dupa-amiaza cand merg la scoala nu ma doare de loc si seara ma simt ca un mort care inca mai traieste....am 14 ani si vreau sa imi recomandati niste medicamente sau alte metode gen vata cu alcoolul pusa pe masea...etc..unde locuiesc eu nu se afla nici-un dentist din pacpacate... apropo maseaua ma doare cu tot cu ureche.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Urgent la medic. Daca ai o infectie si o lasi netratata risti sa pierzi dintele mai târziu, iar la vârsta ta e păcat... Chiar daca durerea trece, tot trebuie sa mergi la dentist. Infectia nu pleaca singură de acolo...

| Jessicathiemann a răspuns:

Te-a tras curentul... Asta inseamna sa ai grija la curent in continuare si nu lasa mai multe geamuri deschise deodata. Ia medicamentatie, nu va trece de la "leacuri babesti", du-te la o farmacie spune-i situatia si iti va da cel mai bun medicament in functie de buget si problema. Sanatate!