| Anonim075162839401 a întrebat:

SAlut,ma puteti va rog ajuta sa slabesc 10 kg intr-o luna de zile, am auzit ca cu produsele bio din germani? pot avea incredere in ele? vreau ceva sa aiba efect, sunt din Moldova Chisinau as vrea sa stiu daca pot gasi asa ceva la noi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Dar când ai pus cele 10 kg, i-ai cerut cuiva ajutorul.

Dar da, așa este, bio-chimicalele nemțești sunt cea mai bună soluție pentru a scăpa în mod eficient de slănină. Să nu-i crezi pe ăia care-ți spun să mănânci mai puțin și să faci mișcare, îți vor doar răul.

| RedNose a răspuns:

Cel mai bine apucate sa mananci sanatos, fara prea multe grasimi si dulce si fa cat mai mult sport. Daca nu poti merge la sala vezi ca sunt pe net tot felul de exercitii care iti va tonifia diferite grupe de muschi.
Nu tine toate porcariile de diete, daca ai si sub 18ani iti vor opri din crestere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu mai avea incredere in toate prostiile!
Secretul consta intr-o alimentatie cat mai sanatoasa,exclude prajelile,grasimile,dulciurile in exces,mananca fructe,legume, ca la regim, fiert, copt, multa apa si miscare zilnic.
Te pup!

| Johnia a răspuns:

Nu exagera cu slabitul... In primul rind gandeste-te la tine si la sanatatea ta apoi la moda sau capricii... in fine o slabire brusca iti va face mai mult rau decit bine. Ai grija happy

| aconstedani a răspuns:

Nu stiu de ce produse fantoma ai auzit, insa eu te asigur ca nu exista nimic pe lumea asta care sa-l consumi si sa slabesti stand pe scaun. Nu! Slabirea, inseamna miscare (cardio, adica alergare mai concret). Prin urmare iti recomand sa mergi la o sala de forta. Faci antrenamente pe diferite categorii de muschi dupa care la sfarsit faci o ora de banda (atenti ca organismul cosuma din calorii abia dupa 30 de minute de miscare ). A ca vrei sa consumi produse care sa suplimenteze arderea, nu exista nici o problema la capitolul asta (incearca niste carnitita de la pro nutrition). De asemenea ai grija la ce mananci,(mai ales daca te tii de antrenamente, gen nu mananci shaorma dupa.) pentru ca este adevarata zicala : "Arati asa cum mananci! " Referitor la partea cu 10 kg intr-o luna nu stiu ce sa zic (desi nu cred), depinde de tine, mai exact de metabolismul tau. Altceva ce pot sa iti spun : mult succes! Inceputul e mai greuwinking

| anyame1 a răspuns:

Uite ce zic eu, nu cred in cacaturile astea de produse si schiloadele pe care le vezi pe strada, la televizor, si in poze pe fb nu mananca nimic, de aia sunt asa slabe. Incearca sa mananci fara paine, neacidulat si cat mai putin. Daca nu poti sa te abtii strange din pumni. Daca ti se face o foame pe care nu o suporti fa-ti o salata cum vrei tu si cu ce vrei tu, poti sa iti bagi in ea si crutoane si fructe etc. Eu asa am slabit. Cat mai multa apa, ceai de soc o data pe zi si din nou daca nu poti sa te abtii de la mancare mult timp ia-ti o sticla de ceai dupa tine(dar nu tot de soc pentru ca afecteaza rinichii). Incearca sa mananci cat mai putin posibil si unge-te cu creme pentru piele ca sa nu iti atarne(daca vrei sa slabesti asa repede. Primele 2 zile o sa fie greu pentru ca dupa aceea te obisnuiesti sa mananci foarte putin ( fii linistita ca nu dai in anemie). Nu manca dupa 5 seara nimic chiar si daca crapi de foame. Dormi cat de mult posibil si odihneste-te. Si nu te mai luat dupa dietele tuturor ca unii oameni nu vor sa slabesti ca sa nu fii mai frumos ca ei ( in asa hal au ajuns oamenii in ziua de azi crede-ma).Si sport daca poti eu nu pot pentru ca am probleme cu coloana, dar e foarte bun si sportul. Si iti garantez ca asa intr-o luna slabesti si mama zecilor de kilogramewinking. Bafta