| Alex515 a întrebat:

Salut! Mereu când trebuie sa merg undeva de exemplu: școala,magazin,frizerie,etc.îmi vine să vomit și să tremur, am asta de o saptămână și am luat si pastile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este deja o anxietate severa, care se poate rezolva cu terapie si medicatie de la un Medic psihiatru.
Sanatate maxima!

| vatadezahar24 a răspuns:

Hei bună! Din simptomele pe care le-ai descris, s-ar putea să ai anxietate socială. Nu trebuie să te sperii de lucrul ăsta, este ceva ce fiecare poate dezvolta. Îți recomand să faci ședințe psihoterapeutice!

| AleAle12 a răspuns:

Bună, cel mai probabil suferi de anxietate socială, am trecut fix prin aceleași stări, nu puteam ieși cu săptămânile din casă doar de frica de a nu voma în public!
Sfatul meu este să contactezi un psiholog, anxietatea este foarte complexă, odată instalată în organism, greu scapi de ea, de accea ar trebui ca simptomele să fie sesizate din timp cu ajutorul unui medic specializat! Cu siguranță recuperarea va fi cu mult mai ușoară!