| mra91 a întrebat:

Salut mi-am luat pulsul si am 82 de bpm (batai pe minut) nu am facut efort
pulsul mi l-am luat la gat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Daca iti masori pulsul cu mana poti gresi... este normal ce varsta ai? cu cat esti mai mic in varsta cu atat pulsul este mai mare dar este ok in repaos pulsul este 70-80

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Bun. Acum, ca ne-ai informat, ne simtim mult mai bine.

| gabipower a răspuns:

Deci,nu trebuie sa til iei de la gat ci de la 2 cm de la cotul stang in sus